PIC12F615-I/MD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-DFN (4x4)
PIC12F615-I/MD
DigiKey Part Number
PIC12F615-I/MD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC12F615-I/MD
Description
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC12F615-I/MD Models
RAM Size
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 4x10b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
20MHz