PIC12F1571-E/RF
DigiKey Part Number
PIC12F1571-E/RF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC12F1571-E/RF
Description
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8UDFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 12F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 1.75KB (1K x 14) FLASH 8-UDFN (3x3)
RAM Size
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Part Status
Active
Data Converters
A/D 4x10b; D/A 1x5b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz