82A0111-20-0
DigiKey Part Number
82A0111-20-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
82A0111-20-0
Description
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Hook-Up Wire 154/42 Black 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.053" (1.35mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Spool
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C