MPZ2012S221ATD25
DigiKey Part Number
445-MPZ2012S221ATD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ2012S221ATD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ2012S221ATD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ2012S221ATD25
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm
EDA/CAD Models
MPZ2012S221ATD25 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
40mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)