RDEN-048050
DigiKey Part Number
285-RDEN-048050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDEN-048050
Description
LINE FILTER 48VDC 50A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 50 A 48V Single Stage Threaded Post (M5)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RDEN-048050 Models
Category
Voltage - Rated DC
48V
Manufacturer
TDK-Lambda
Current
50 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C