CUS150M12/A
CUS150M12/A
TDK-Lambda CUS150M Medical Power Supplies | Digi-Key Daily
CUS150M-12/A
DigiKey Part Number
285-CUS150M-12/A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CUS150M-12/A
Description
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
CUS150M-12/A Models
Category
Current - Output 1
12.5 A
Packaging
Box
Efficiency
94%
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C (With Derating)
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.57" L x 2.52" W x 1.57" H (116.0mm x 64.0mm x 39.7mm)
Voltage - Output 1
12V