ALTAIR05T-800TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ALTAIR05T-800TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | Converter Offline Flyback Topology 16-SO |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ALTAIR05T-800TR Models |
Category | Voltage - Start Up 13 V |
Manufacturer STMicroelectronics | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 11.5V ~ 23V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 125°C (TJ) |
Part Status Active | Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Output Isolation Isolated | Supplier Device Package 16-SO |
Internal Switch(s) Yes | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown 800V | Base Product Number |