RNAN0603BKE20K0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RNAN0603BKE20K0 |
Description | RES PREC, AIN, 0603, 20 KOHM, 0. |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm) |