CFM12JT470R
DigiKey Part Number
S470HTR-ND - Tape & Reel (TR)
S470HCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM12JT470R
Description
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
470 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
EDA/CAD Models
CFM12JT470R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)