SIT3521AI-2C133-GG98.280000X
DigiKey Part Number
1473-30887-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30887-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30887-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3521AI-2C133-GG98.280000X
Description
MEMS OSC XO 98.2800MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
98.28 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-VQFN Exposed Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT3521AI-2C133-GG98.280000X Models
Category
Absolute Pull Range (APR)
±150ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
79mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-VQFN Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
10-QFN (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V