Image for ZLTMM-105-74-G-D-259 is not available
ZLTMM-105-74-G-D-259
DigiKey Part Number
612-ZLTMM-105-74-G-D-259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZLTMM-105-74-G-D-259
Description
2.00 MM SHROUDED VARIABLE STACK
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating
0.120" (3.05mm)
Series
Overall Contact Length
0.673" (17.09mm)
Insulation Height
0.259" (6.58mm)
Contact Finish Thickness - Mating
20.0µin (0.51µm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C