HD07-19-RVS-MSMT-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HD07-19-RVS-MSMT-TR |
Customer Reference | |
Detailed Description | HDMI HDMI 2.0 Receptacle Connector 19 Position Board Edge, Cutout; Through Hole, Right Angle |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HD07-19-RVS-MSMT-TR Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Manufacturer Same Sky (Formerly CUI Devices) | Number of Ports 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current Rating (Amps) 0.5A |
Part Status Active | Voltage - Rated 40VAC |