CP303385H | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 102-4045-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CP303385H |
Description | PELTIER, 30 X 30 X 3.85 MM, 3 A, |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | TEC (Thermoelectric Cooler) 29.8W @ 27°C 3 A 80°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CP303385H Models |
Category | Delta Tmax @ Th 70°C @ 27°C |
Manufacturer Same Sky (Formerly CUI Devices) | Height 3.85mm |
Series | Number of Stages 1 |
Packaging Box | Current - Max 3 A |
Part Status Active | Voltage - Max 15.7 V |
Type TEC (Thermoelectric Cooler) | Resistance 4 Ohms |
Size / Dimension Square - 30.00mm L x 30.00mm W | Operating Temperature 80°C |
Qmax @ Th 29.8W @ 27°C | Features Lead Wires, Sealed - Silicone RTV |