CEB-35FD29 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2.9 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 1.378" Dia (35.00mm) 500 Ohms
CEB-35FD29
DigiKey Part Number
102-1131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-35FD29
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 2.9KHZ 35MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CEB-35FD29 Models
Type
Feedback
Impedance
500 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
25000pF @ 1kHz
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Frequency
2.9 kHz
Voltage - Input (Max)
30V p-p