SZMM3Z9V1T1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 37,520
Datasheet
Parametric Equivalent
onsemi
In Stock: 10,488
Datasheet
Direct
Diodes Incorporated
Direct
MCC (Micro Commercial Components)
Similar
Central Semiconductor Corp
Similar
Central Semiconductor Corp
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 9.1 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
SZMM3Z9V1T1G
DigiKey Part Number
488-SZMM3Z9V1T1GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-SZMM3Z9V1T1GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-SZMM3Z9V1T1GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZMM3Z9V1T1G
Description
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
44 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SZMM3Z9V1T1G Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Mfr
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±6%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOD-323
Impedance (Max) (Zzt)
15 Ohms
Base Product Number
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 7 V