NFM21CC102R1H3D
DigiKey Part Number
490-6976-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6976-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6976-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFM21CC102R1H3D
Description
CAP FEEDTHRU 1000PF 20% 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFM21CC102R1H3D Models
Category
Voltage - Rated
50V
Manufacturer
Murata Electronics
Current
1 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Type
Feed Through
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
1000 pF
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Tolerance
±20%