NFM18PC106D0J3L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFM18PC106D0J3L |
Description | CAP FEEDTHRU 10UF 20% 6.3V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 20mOhm 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFM18PC106D0J3L Models |
Category | Voltage - Rated 6.3V |
Manufacturer Murata Electronics | Current 4 A |
Series | DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Feed Through | Package / Case 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad |
Capacitance 10 µF | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±20% | Height (Max) 0.053" (1.35mm) |