GCQ1555C1H1R5CB01D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 101,549
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 7,510
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 101
TDK
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
YAGEO
KEMET
TDK
1.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)