BLM15BA750SN1D
DigiKey Part Number
490-5184-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5184-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5184-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM15BA750SN1D
Description
FERRITE BEAD 75 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 800mOhm
EDA/CAD Models
BLM15BA750SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Impedance @ Frequency
75 Ohms @ 100 MHz