BLM03AX102SZ1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM03AX102SZ1D |
Description | FERRITE BEAD 1 KOHM 0201 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 kOhms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 200mA 1.25Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM03AX102SZ1D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.25Ohm |
Manufacturer Murata Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power, Signal Line | Height (Max) 0.013" (0.33mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 200mA | Base Product Number |