ESD3V3D9-TP
DigiKey Part Number
ESD3V3D9-TPMSTR-ND - Tape & Reel (TR)
ESD3V3D9-TPMSCT-ND - Cut Tape (CT)
ESD3V3D9-TPMSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD3V3D9-TP
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8.8VC SOD923
Customer Reference
Detailed Description
8.8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
Category
Power - Peak Pulse
100W
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
35pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8.8V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)