FL1P-16NA-1-R24V
DigiKey Part Number
458-FL1P-16NA-1-R24V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1P-16NA-1-R24V
Description
LED PNL IND RED DIF 16MM SRW TER
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 35° 21.6V ~ 26.4V 20mA Screw Terminal
Category
Voltage
21.6V ~ 26.4V
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
16.00mm Dia