TPSMD28A
DigiKey Part Number
F6570TR-ND - Tape & Reel (TR)
F6570CT-ND - Cut Tape (CT)
F6570DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMD28A
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Detailed Description
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSMD28A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V