SZ1SMC20AT3G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SZ1SMC20AT3G |
Description | TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.4V Clamp 46.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 46.3A |