1.5SMC22CA
DigiKey Part Number
18-1.5SMC22CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-1.5SMC22CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-1.5SMC22CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC22CA
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.6V Clamp 49.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5SMC22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V