03066C224MAT4A | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 478-KGL15ZR70J224MMTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 03066C224MAT4A |
Description | CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0306 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0306 (0816 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 03066C224MAT4A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Packaging Tape & Reel (TR) | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0306 (0816 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.032" L x 0.063" W (0.81mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.61mm) |