IW-HSKALU-CLASLR-Q70B
DigiKey Part Number
2503-IW-HSKALU-CLASLR-Q70B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IW-HSKALU-CLASLR-Q70B
Description
I.MX 8M MINI/NANO Q7 HEATSINK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink CPU Aluminum Top Mount
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
2.756" (70.00mm)
Packaging
Bulk
Width
1.374" (34.90mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.236" (6.00mm)