T50RTM250HSM4
DigiKey Part Number
1436-1835-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T50RTM250HSM4
Description
CBL TIE RELEASABL BLK 50LB 8.39"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Releasable Black 1.97" (50.00mm) 0.185" (4.70mm) 50 lbs (22.68 kg)
Category
Length - Actual
0.699' (213.13mm, 8.39")
Mounting Type
Push Mount, Fir Tree
Packaging
Bulk
Features
Heat Stabilized
Wire/Cable Tie Type
Standard, Releasable
Length - Approximate
8.5"
Bundle Diameter
1.97" (50.00mm)
Base Product Number
Width
0.185" (4.70mm)