ED-HMI2002-070C-0000
ED-HMI2002-070C-0000
DigiKey Part Number
4555-ED-HMI2002-070C-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ED-HMI2002-070C-0000
Description
PI4 7" LCD TOUCH W/OUT PI4
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 7.0" Color
Category
Display Type
Color
Manufacturer
EDATEC
Case Color
Black
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Packaging
Box
Voltage - Supply
5VDC
Part Status
Active
Features
Expansion Interface
Type
Touchscreen
For Use With/Related Products
Raspberry Pi 4
Size - Display
7.0"