SMDJ28CAH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 2,274
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 7,569
Datasheet
Littelfuse Inc.
45.4V Clamp 66.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
High Power TVS Diodes
SMDJ28CAH
DigiKey Part Number
283-SMDJ28CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SMDJ28CAHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SMDJ28CAHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ28CAH
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Digi-Reel®
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Automotive
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V