5-0SMDJ30AH
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ30AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ30AHCT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ30AHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ30AH
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V