CZRUR52C6V2-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Comchip Technology
In Stock: 26,611
Comchip Technology
In Stock: 1,847
Datasheet
Zener Diode 6.2 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
CZRUR52C6V2-HF
DigiKey Part Number
CZRUR52C6V2-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRUR52C6V2-HF
Description
DIODE ZENER 6.2V 150MW SOD523F
Detailed Description
EDA/CAD Models
CZRUR52C6V2-HF Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 2 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%