SRF9045A-701Y
DigiKey Part Number
118-SRF9045A-701YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF9045A-701YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF9045A-701YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF9045A-701Y
Description
CMC 7.5UH 5A 2LN 700OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.5 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
4-SMD
Inductance @ Frequency
7.5 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
5A