SMLJ20CA
DigiKey Part Number
SMLJ20CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMLJ20CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMLJ20CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 92.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMLJ20CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V